Strona główna
Aktualności
Biblioteka
Biuletyn
Komisje i zespoły
Konferencje
Konkursy
Konsultanci i opinie
Magazyn Pielęgniarki i Położnej
O Izbie
Ośrodek Informacyjno
Edukacyjny
Pielęgniarki i Położne w UE
Zamówienia publiczne
Praca
Prawo
Szkolenia
Ubezpieczenia - nowość
Uchwały
XXV-lecie Samorządu Pielęgniarek i Położnych
Linki
Kontakt
Galeria
Wnioski do pobrania
SMK

Dz.U.2013.769 http://lex.online.wolterskluwer.pl/WKPLOnline/img/txt/clear.9x10.cache.gif

ROZPORZ¡DZENIE

MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 28 czerwca 2013 r.

w sprawie warunków wynagradzania za pracê pracowników podmiotów leczniczych dzia³aj±cych w formie jednostki bud¿etowej

 

(Dz. U. z dnia 3 lipca 2013 r.)

 

Na podstawie art. 88 ust. 9 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o dzia³alno¶ci leczniczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 217) zarz±dza siê, co nastêpuje:

    

§ 1. Ilekroæ w rozporz±dzeniu jest mowa o pracowniku dzia³alno¶ci podstawowej, rozumie siê przez to:

1)   osobê wykonuj±c± zawód medyczny w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o dzia³alno¶ci leczniczej, bêd±c± pracownikiem;

2)   innego pracownika ni¿ wymieniony w pkt 1, którego praca pozostaje w zwi±zku z udzielaniem ¶wiadczeñ zdrowotnych.

    

§ 2. Ustala siê:

1)   tabelê miesiêcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, okre¶lon± w za³±czniku nr 1 do rozporz±dzenia;

2)   tabelê zaszeregowania pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych dzia³aj±cych w formie jednostki bud¿etowej, z wy³±czeniem pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych, okre¶lon± w za³±czniku nr 2 do rozporz±dzenia;

3)   tabelê zaszeregowania pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych, okre¶lon± w za³±czniku nr 3 do rozporz±dzenia;

4)   wykaz stanowisk, na których przys³uguje dodatek funkcyjny, i stawek dodatku funkcyjnego, okre¶lony w za³±czniku nr 4 do rozporz±dzenia.

    

§ 3. 1. W ramach ¶rodków na wynagrodzenia pracodawca mo¿e utworzyæ fundusz premiowy.

2. Wysoko¶æ funduszu premiowego, zadania oraz zasady premiowania okre¶la pracodawca w zak³adowym regulaminie premiowania.

    

§ 4. 1. Do okresu pracy uprawniaj±cego do dodatku za wieloletni± pracê wlicza siê wszystkie poprzednie zakoñczone okresy zatrudnienia.

2. Do okresu pracy uprawniaj±cego do dodatku za wieloletni± pracê wlicza siê tak¿e inne okresy, je¿eli z mocy odrêbnych przepisów podlegaj± one wliczeniu do okresu pracy, od którego zale¿± uprawnienia pracownicze.

3. W razie równoczesnego pozostawania w wiêcej ni¿ jednym stosunku pracy do okresu pracy uprawniaj±cego do dodatku za wys³ugê lat wlicza siê jeden z tych okresów.

4. Dodatek za wieloletni± pracê jest wyp³acany w terminie wyp³aty wynagrodzenia:

1)   pocz±wszy od pierwszego dnia miesi±ca nastêpuj±cego po miesi±cu, w którym pracownik naby³ prawo do dodatku lub prawo do wy¿szej stawki dodatku, je¿eli nabycie prawa nast±pi³o w ci±gu miesi±ca;

2)   za dany miesi±c, je¿eli nabycie prawa do dodatku lub prawa do wy¿szej stawki dodatku nast±pi³o pierwszego dnia miesi±ca.

5. Dodatek za wieloletni± pracê przys³uguje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, oraz za dni nieobecno¶ci w pracy z powodu niezdolno¶ci do pracy wskutek choroby b±d¼ konieczno¶ci osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym cz³onkiem rodziny, za które pracownik otrzymuje zasi³ek z ubezpieczenia spo³ecznego.

    

§ 5. 1. Pracownikowi dzia³alno¶ci podstawowej posiadaj±cemu stopieñ naukowy doktora, doktora habilitowanego lub tytu³ naukowy profesora pracodawca ustala i wyp³aca miesiêczny dodatek:

1)   do 50% wynagrodzenia zasadniczego, jednak nie mniej ni¿ 185 z³ - za tytu³ naukowy profesora;

2)   do 30% wynagrodzenia zasadniczego, jednak nie mniej ni¿ 125 z³ - za stopieñ naukowy doktora habilitowanego;

3)   do 20% wynagrodzenia zasadniczego, jednak nie mniej ni¿ 65 z³ - za stopieñ naukowy doktora.

2. Pracownikowi posiadaj±cemu jednocze¶nie okre¶lony stopieñ i tytu³ naukowy pracodawca ustala i wyp³aca tylko jeden dodatek w wy¿szej wysoko¶ci.

3. Dodatek jest wyp³acany w terminie wyp³aty wynagrodzenia, pocz±wszy od pierwszego dnia miesi±ca nastêpuj±cego po miesi±cu, w którym nast±pi³o udokumentowanie uprawnieñ.

    

§ 6. Wysoko¶æ dodatków, o których mowa w art. 88 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o dzia³alno¶ci leczniczej, pracodawca ustala, uwzglêdniaj±c rodzaj i charakter pracy wykonywanej przez pracowników. Dodatki te s± wyp³acane w terminie wyp³aty wynagrodzenia.

    

§ 7. 1. Pracownikom innym ni¿ wymienieni w art. 99 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o dzia³alno¶ci leczniczej, wykonuj±cym pracê w porze nocnej, pracodawca ustala i wyp³aca dodatek za ka¿d± godzinê pracy w porze nocnej w wysoko¶ci 20% stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego. Dodatek ten nie mo¿e byæ ni¿szy ni¿ dodatek ustalony na podstawie art. 1518 § 1 Kodeksu pracy.

2. Godzinow± stawkê wynagrodzenia zasadniczego oblicza siê, dziel±c miesiêczn± stawkê wynagrodzenia zasadniczego, wynikaj±c± z osobistego zaszeregowania pracownika, przez liczbê godzin pracy przypadaj±cych do przepracowania w danym miesi±cu.

    

§ 8. 1. Kierowcy samochodu osobowego mo¿e byæ ustalone i wyp³acane, za jego zgod±, wynagrodzenie rycza³towe obejmuj±ce poszczególne sk³adniki wynagrodzenia, w szczególno¶ci wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za pracê w godzinach nadliczbowych oraz dodatek za pracê w porze nocnej, uwzglêdniaj±ce liczbê godzin przypadaj±cych do przepracowania w okresie jednego miesi±ca, w przypadkach, gdy faktyczny czas pracy kierowcy w poszczególnych miesi±cach nie ulega wahaniom i odpowiada liczbie godzin przyjêtych do obliczenia wynagrodzenia.

2. Kierowcy, któremu powierzono dodatkowe czynno¶ci wykraczaj±ce poza zakres jego podstawowych obowi±zków, pracodawca ustala i wyp³aca dodatek w wysoko¶ci do 60% najni¿szej stawki wynagrodzenia zasadniczego w pierwszej kategorii zaszeregowania okre¶lonej w tabeli miesiêcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, okre¶lonej w za³±czniku nr 1 do rozporz±dzenia.

3. Wysoko¶æ dodatku, o którym mowa w ust. 2, za wykonywanie poszczególnych czynno¶ci pracodawca ustala, uwzglêdniaj±c rodzaj czynno¶ci i ich uci±¿liwo¶æ.

    

§ 9. 1. Za d³ugoletni± pracê pracodawca wyp³aca pracownikowi nagrody jubileuszowe w wysoko¶ci:

1)   75% miesiêcznego wynagrodzenia - po 20 latach pracy;

2)   100% miesiêcznego wynagrodzenia - po 25 latach pracy;

3)   150% miesiêcznego wynagrodzenia - po 30 latach pracy;

4)   200% miesiêcznego wynagrodzenia - po 35 latach pracy;

5)   300% miesiêcznego wynagrodzenia - po 40 latach pracy.

2. Do okresu pracy uprawniaj±cego do nagrody jubileuszowej wlicza siê wszystkie poprzednie zakoñczone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, je¿eli z mocy odrêbnych przepisów podlegaj± one wliczeniu do okresu pracy, od którego zale¿± uprawnienia pracownicze.

3. W razie równoczesnego pozostawania w wiêcej ni¿ jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniaj±cego do nagrody jubileuszowej wlicza siê jeden z tych okresów.

4. Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu up³ywu okresu uprawniaj±cego do nagrody.

5. Pracownik jest obowi±zany udokumentowaæ swoje prawo do nagrody jubileuszowej, je¿eli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji.

6. Wyp³ata nagrody jubileuszowej powinna nast±piæ niezw³ocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody.

7. Podstawê obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przys³uguj±ce pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a je¿eli dla pracownika jest to korzystniejsze - wynagrodzenie przys³uguj±ce w dniu jej wyp³aty. Je¿eli pracownik naby³ prawo do nagrody jubileuszowej, bêd±c zatrudnionym w innym wymiarze czasu pracy ni¿ w dniu jej wyp³aty, podstawê obliczenia nagrody stanowi wynagrodzenie przys³uguj±ce pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody. Nagrodê oblicza siê wed³ug zasad obowi±zuj±cych przy ustalaniu ekwiwalentu pieniê¿nego za urlop wypoczynkowy.

8. W razie ustania stosunku pracy w zwi±zku z przej¶ciem pracownika na rentê z tytu³u niezdolno¶ci do pracy lub emeryturê, pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej ni¿ 12 miesiêcy, licz±c od dnia rozwi±zania stosunku pracy, nagrodê tê wyp³aca siê w dniu rozwi±zania stosunku pracy.

    

§ 10. 1. Pracownikowi przechodz±cemu na emeryturê lub rentê z tytu³u niezdolno¶ci do pracy przys³uguje jednorazowa odprawa w wysoko¶ci:

1)   jednomiesiêcznego wynagrodzenia, je¿eli by³ zatrudniony krócej ni¿ 15 lat;

2)   dwumiesiêcznego wynagrodzenia, je¿eli by³ zatrudniony co najmniej 15 lat;

3)   trzymiesiêcznego wynagrodzenia, je¿eli by³ zatrudniony co najmniej 20 lat.

2. Odprawê oblicza siê wed³ug zasad obowi±zuj±cych przy ustalaniu ekwiwalentu pieniê¿nego za urlop wypoczynkowy.

3. Okresy pracy i inne okresy uprawniaj±ce do odprawy ustala siê wed³ug zasad obowi±zuj±cych przy ustalaniu okresów uprawniaj±cych do dodatku za wieloletni± pracê.

4. Pracownik, który otrzyma³ odprawê, nie mo¿e ponownie nabyæ do niej prawa.

    

§ 11. Rozporz±dzenie wchodzi w ¿ycie z dniem og³oszenia, z moc± od dnia 1 lipca 2013 r.2)

______

1)   Minister Zdrowia kieruje dzia³em administracji rz±dowej - zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporz±dzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegó³owego zakresu dzia³ania Ministra Zdrowia (Dz. U. Nr 248, poz. 1495 i Nr 284, poz. 1672).

2)   Niniejsze rozporz±dzenie by³o poprzedzone rozporz±dzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 lipca 2011 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracê pracowników niektórych podmiotów leczniczych (Dz. U. Nr 159, poz. 954), które utraci³o moc z dniem 1 lipca 2013 r. na podstawie art. 13 ustawy z dnia 14 czerwca 2012 r. o zmianie ustawy o dzia³alno¶ci leczniczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 742).

ZA£¡CZNIKI

    

ZA£¡CZNIK Nr 1

TABELA MIESIÊCZNYCH STAWEK WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO

 

Kategoria zaszeregowania

Kwota w z³

I

1.350-1.600

II

1.360-1.620

III

1.370-1.640

IV

1.380-1.660

V

1.390-1.680

VI

1.400-1.700

VII

1.410-1.720

VIII

1.420-1.810

IX

1.430-1.930

X

1.440-2.050

XI

1.450-2.170

XII

1.460-2.290

XIII

1.470-2.420

XIV

1.480-2.600

XV

1.500-2.850

XVI

1.520-3.100

XVII

1.600-3.350

XVIII

1.720-3.650

XIX

1.860-3.950

XX

2.000-4.250

XXI

2.150-4.550

XXII

2.320-4.850

 

    

ZA£¡CZNIK Nr 2

TABELA ZASZEREGOWANIA PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH W PODMIOTACH LECZNICZYCH DZIA£AJ¡CYCH W FORMIE JEDNOSTKI BUD¯ETOWEJ, Z WY£¡CZENIEM PRACOWNIKÓW STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH

 

Lp.

Stanowisko

Kategoria zaszeregowania

1

2

3

I. Pracownicy dzia³alno¶ci podstawowej

1

- Zastêpca kierownika podmiotu leczniczego do spraw lecznictwa

XXI

 

- Zastêpca kierownika do spraw pielêgniarstwa/po³o¿nictwa zespo³u podmiotów, podmiotu, jednostki organizacyjnej przedsiêbiorstwa podmiotu leczniczego, naczelna pielêgniarka/po³o¿na

 

 

- Ordynator (lekarz kieruj±cy oddzia³em)

 

 

- Kierownik apteki dzia³aj±cej w ramach podmiotu leczniczego

 

2

- Zastêpca ordynatora (lekarza kieruj±cego jednostk± organizacyjn± przedsiêbiorstwa podmiotu leczniczego)

XX

 

- Kierownik komórki organizacyjnej

 

3

- Zastêpca kierownika komórki organizacyjnej, o którym mowa w lp. 2

XIX

 

- Zastêpca kierownika apteki dzia³aj±cej w ramach podmiotu leczniczego

 

 

- Starszy asystent

 

 

- Starszy specjalista

 

 

- Starszy asystent diagnosta laboratoryjny

 

4

- Kierownik komórki organizacyjnej

XVIII

 

- Inspektor do spraw gospodarki lekiem

 

 

- Starszy asystent farmaceutyczny

 

 

- Asystent

 

 

- Specjalista

 

 

- Specjalista terapii uzale¿nieñ, specjalista psychoterapii uzale¿nieñ

 

 

- In¿ynier kliniczny

 

 

- Inspektor ochrony radiologicznej typu S(IOR/S)

 

 

- Asystent diagnosta laboratoryjny

 

5

- Asystent farmaceutyczny

XVII

 

- Koordynator pobierania i przeszczepiania komórek, tkanek i narz±dów

 

 

- M³odszy asystent

 

 

- M³odszy asystent - diagnosta laboratoryjny

 

 

- Magister fizjoterapii

 

6

- Starszy felczer, felczer

XVI

 

- Prze³o¿ona pielêgniarek

 

 

- Kierownik techniczny pracowni stomatologicznej

 

 

- Kierownik zespo³u techników medycznych

 

 

- Inspektor ochrony radiologicznej typu R (IOR/R) oraz inspektor ochrony radiologicznej typu 3 (IOR-3)

 

 

- Specjalista do spraw epidemiologii lub higieny i epidemiologii

 

 

- Kierownik zespo³u techników analityki medycznej

 

7

- Kierownik komórki organizacyjnej: opiekuñczo-leczniczej, leczniczo-wychowawczej

XV

 

- Kierownik sekcji statystyki medycznej i dokumentacji chorych

 

 

- Zastêpczyni prze³o¿onej pielêgniarek

 

 

- Pielêgniarka oddzia³owa

 

 

- Pielêgniarka koordynuj±ca i nadzoruj±ca pracê innych pielêgniarek

 

 

- Zastêpczyni pielêgniarki oddzia³owej

 

 

- Specjalista pielêgniarka

 

 

- Specjalista po³o¿na

 

 

- Edukator do spraw diabetologii

 

 

- Edukator do spraw laktacji

 

 

- Specjalista technik dentystyczny

 

 

- Specjalista technik radioterapii

 

 

- Perfuzjonista

 

 

- Kapelan szpitalny

 

8

- Starsza: po³o¿na, pielêgniarka, pielêgniarka ¶rodowiskowa

XIV

 

- Starsza higienistka stomatologiczna

 

 

- Starszy: technik medyczny, technik analityki medycznej, technik fizjoterapii, instruktor higieny, terapeuta zajêciowy, instruktor terapii uzale¿nieñ, dyspozytor, ratownik medyczny

 

9

- Po³o¿na, pielêgniarka

XIII

 

- Pielêgniarka ¶rodowiskowa

 

 

- Higienistka stomatologiczna

 

 

- Technik medyczny, technik analityki medycznej, technik fizjoterapii, instruktor higieny, terapeuta zajêciowy, dyspozytor, ratownik medyczny

 

 

- Starszy: opiekun medyczny, ortoptysta, statystyk medyczny, pracownik socjalny, dietetyczka, opiekunka dzieciêca

 

10

- Opiekun medyczny, instruktor terapii uzale¿nieñ, ortoptysta, opiekunka dzieciêca, dietetyczka, pracownik socjalny

XII

11

- Starsza: sekretarka medyczna, rejestratorka medyczna

XI

 

- Statystyk medyczny

 

 

- Asystentka stomatologiczna

 

 

- Asystentka pielêgniarska

 

12

- Sekretarka medyczna, rejestratorka medyczna

X

 

- Sanitariusz szpitalny

 

13

- Wykwalifikowana pomoc dentystyczna

IX

 

- Dezynfektor, laborant

 

 

- Operator ci¶nieniowych sterylizatorów gazowych i parowych

 

 

- Starsza: salowa, pomoc laboratoryjna

 

14

- Sanitariusz, salowa, fasowaczka, pomoc laboratoryjna, pomoc apteczna

VIII

II. Pracownicy administracyjni, techniczni i ekonomiczni

1

- Kierownik podmiotu leczniczego

XXII

2

- Zastêpca kierownika podmiotu leczniczego

XXI

 

- G³ówny ksiêgowy

 

3

- Zastêpca g³ównego ksiêgowego

XIX

4

- Radca prawny

XVIII

5

- Kierownik komórki organizacyjnej przedsiêbiorstwa podmiotu leczniczego

XVI

 

- G³ówny specjalista

 

 

- Asystent kierownika zak³adu

 

6

- Starszy: specjalista, informatyk

XV

7

- Specjalista, informatyk

XIV

 

- Specjalista do spraw bezpieczeñstwa i higieny pracy

 

8

- Inspektor do spraw bezpieczeñstwa i higieny pracy

XIII

 

- Inspektor do spraw obronnych i rezerw

 

 

- Inspektor ochrony przeciwpo¿arowej

 

 

- Starszy: inspektor, rewident zak³adowy, ksiêgowy, technik informatyk

 

 

- Kierownik ¶wietlicy

 

 

- Starszy bibliotekarz

 

9

- Inspektor, ksiêgowy, technik informatyk, starszy kasjer

XII

10

- Starszy magazynier

XI

 

- Kierownik kancelarii

 

 

- Starszy referent

 

 

- Bibliotekarz, intendent, kasjer

 

11

- Magazynier

X

12

- Referent, archiwista, sekretarka

IX

13

- Telefonistka

VIII

III. Pracownicy gospodarczy i obs³ugi

1

- Laborant w kot³owni

XII

 

- Konserwator urz±dzeñ technicznych

 

 

- Starszy mistrz

 

2

- Mistrz

XI

3

- Hydraulik, ¶lusarz, elektromechanik, tokarz, elektryk, spawacz, szef kuchni, operator oczyszczalni ¶cieków

IX

 

- Palacz

 

 

- Pracownik ochrony

 

4

- Pomocnik palacza, robotnik nawêglania i od¿u¿lowania

VIII

5

- Kierowca

VII

6

- Robotnik gospodarczy

VI

 

- Pracownik przyuczony na stanowisku robotniczym

 

 

- Starszy stra¿nik

 

7

- Starszy: dozorca, portier

V

8

- Dozorca, portier, stra¿nik, szatniarz, sprz±taczka, d¼wigowy

IV

9

- Pracownik w okresie nauki zawodu lub przyuczania do zawodu

III

 

    

ZA£¡CZNIK Nr 3

TABELA ZASZEREGOWANIA PRACOWNIKÓW STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH

 

Lp.

Stanowisko

Kategoria zaszeregowania

1

2

3

I. Pracownicy dzia³alno¶ci podstawowej

1

- Pañstwowy wojewódzki inspektor sanitarny

XXII

2

- Pañstwowy powiatowy inspektor sanitarny

XXI

 

- Pañstwowy graniczny inspektor sanitarny

 

 

- Zastêpca pañstwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego

 

3

- Zastêpca pañstwowego powiatowego inspektora sanitarnego

XX

 

- Zastêpca pañstwowego granicznego inspektora sanitarnego

 

 

- G³ówny specjalista do spraw systemu jako¶ci

 

 

- Kierownik laboratorium

 

 

- Kierownik: dzia³u, oddzia³u

 

 

- Radca prawny

 

4

- Kierownik: sekcji, pracowni

XIX

 

- Starszy asystent

 

 

- Starszy asystent diagnosta laboratoryjny

 

5

- Asystent

XVIII

 

- Asystent diagnosta laboratoryjny

 

6

- M³odszy asystent

XVII

 

- M³odszy asystent diagnosta laboratoryjny

 

7

- Kierownik zespo³u techników analityki medycznej

XVI

8

- Starszy informatyk

- Sta¿ysta

XV

9

- Informatyk

XIV

10

- Starszy: instruktor higieny, instruktor do spraw o¶wiaty zdrowotnej

XIV

 

- Starsza pielêgniarka, starszy technik, starszy technik analityki medycznej

 

11

- Instruktor higieny, instruktor do spraw o¶wiaty zdrowotnej

XIII

 

- Pielêgniarka, technik, technik analityki medycznej

 

 

- Starszy statystyk medyczny

 

12

- Starsza: rejestratorka medyczna, sekretarka medyczna

XI

 

- Statystyk medyczny

 

13

- Rejestratorka medyczna, sekretarka medyczna

X

 

- Operator ci¶nieniowych sterylizatorów gazowych i parowych

 

14

- Dezynfektor

IX

15

- Pomoc laboratoryjna

VIII

II. Pracownicy ekonomiczno-administracyjno-techniczni i obs³ugi

1

- Zastêpca dyrektora do spraw ekonomiczno-administracyjnych stacji sanitarno-epidemiologicznej

XX

 

- G³ówny ksiêgowy

 

2

- Zastêpca g³ównego ksiêgowego

XIX

3

- Kierownik: dzia³u, oddzia³u, sekcji

XVI

 

- Specjalista do spraw wewnêtrznej kontroli finansowej

 

 

- Audytor wewnêtrzny

 

4

- Starszy specjalista

XV

5

- Specjalista

XIV

 

- Specjalista do spraw bezpieczeñstwa i higieny pracy

 

6

- Pe³nomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych

XIII

 

- Inspektor do spraw bezpieczeñstwa i higieny pracy

 

 

- Inspektor ochrony przeciwpo¿arowej

 

 

- Inspektor obrony cywilnej i spraw obronnych

 

 

- Starszy; inspektor, rewident, ksiêgowy, technik informatyk

 

 

- Referent do spraw zamówieñ publicznych

 

7

- Sta¿ysta

XII

 

- Inspektor, rewident, ksiêgowy, technik informatyk

 

 

- Starszy kasjer

 

 

- Starszy mistrz

 

 

- Konserwator urz±dzeñ technicznych

 

8

- Starszy magazynier

XI

 

- Starszy: referent, archiwista, sekretarka

 

 

- Kasjer

 

 

- Mistrz

 

9

- Referent, archiwista, sekretarka

X

10

- Magazynier

IX

 

- Hydraulik, malarz, stolarz, elektryk, elektromechanik, spawacz

 

 

- Palacz kot³ów parowych i wodnych

 

11

- Telefonistka

VIII

 

- Pomocnik palacza

 

12

- Kierowca

VII

13

- Starszy: dozorca, portier, stra¿nik

V

14

- Dozorca, portier, stra¿nik, sprz±taczka, d¼wigowy, goniec, zmywaczka szk³a laboratoryjnego, szatniarz, pracownik obs³ugi

IV

15

- Pracownik w okresie nauki zawodu lub przyuczania do zawodu

III

 

    

ZA£¡CZNIK Nr 4

WYKAZ STANOWISK, NA KTÓRYCH PRZYS£UGUJE DODATEK FUNKCYJNY, I STAWEK DODATKU FUNKCYJNEGO

 

Lp.

Stanowisko

Procent wynagrodzenia zasadniczego

1

2

3

I. Pracownicy dzia³alno¶ci podstawowej

1

- Pañstwowy wojewódzki inspektor sanitarny

do 50%

2

- Pañstwowy powiatowy inspektor sanitarny

do 45%

 

- Pañstwowy graniczny inspektor sanitarny

 

 

- Zastêpca pañstwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego

 

 

- Zastêpca kierownika podmiotu leczniczego do spraw lecznictwa

 

 

- Ordynator (lekarz kieruj±cy jednostk± organizacyjn± przedsiêbiorstwa podmiotu leczniczego)

 

 

- Naczelna pielêgniarka

 

 

- Kierownik komórki organizacyjnej przedsiêbiorstwa podmiotu leczniczego

 

 

- Kierownik apteki dzia³aj±cej w ramach podmiotu leczniczego

 

 

- Kierownik laboratorium (diagnosta laboratoryjny kieruj±cy laboratorium)

 

 

- Radca prawny w stacji sanitarno-epidemiologicznej

 

3

- Zastêpca pañstwowego powiatowego inspektora sanitarnego

do 40%

 

- Zastêpca pañstwowego granicznego inspektora sanitarnego

 

 

- Kierownik: dzia³u, oddzia³u stacji sanitarno-epidemiologicznej

 

 

- G³ówny specjalista do spraw systemu jako¶ci

 

4

- Zastêpca ordynatora (lekarza kieruj±cego jednostk± organizacyjn± przedsiêbiorstwa podmiotu leczniczego)

do 35%

 

- Zastêpca kierownika komórki organizacyjnej

 

 

- Kierownik: sekcji, pracowni stacji sanitarno-epidemiologicznej

 

 

- Zastêpca kierownika apteki dzia³aj±cej w ramach podmiotu leczniczego

 

 

- Prze³o¿ona pielêgniarek

 

5

- Zastêpczyni prze³o¿onej pielêgniarek

do 25%

 

- Pielêgniarka koordynuj±ca i nadzoruj±ca pracê innych pielêgniarek

 

 

- Pielêgniarka oddzia³owa

 

 

- Kierownik zespo³u techników medycznych

 

 

- Kierownik techniczny pracowni stomatologicznej

 

6

- Zastêpczyni pielêgniarki oddzia³owej

do 20%

II. Pracownicy techniczni, ekonomiczni i administracyjni

1

- Kierownik podmiotu leczniczego

do 50%

2

- Zastêpca kierownika podmiotu leczniczego

do 45%

 

- Zastêpca dyrektora do spraw ekonomiczno-administracyjnych stacji sanitarno-epidemiologicznej

 

 

- G³ówny ksiêgowy

 

 

- Radca prawny

 

3

- Zastêpca g³ównego ksiêgowego

do 30%

4

- Kierownik komórki organizacyjnej przedsiêbiorstwa

do 25%

 

- Kierownik: dzia³u, oddzia³u, sekcji stacji sanitarno-epidemiologicznej

 

 

 

Wyszukaj: